Нека не ве лаже тоа што е ситна и згодна, девојкава може да изеде три цели пици за помалку од 5 минути!

Замислете што ѝ се случува во стомакот…

 • ZVONE напиша:

  Изела 2 ипол, не три

 • Васе напиша:

  Не е некој подвиг… Тестото во просек е со дебелина од 3мм… Кечапот и другите заврзлами не се сметаат! Не се сеќавам кога последен пат јадев пица! Проблем се цените! Во Џакомо, Скопје, средна пица Капричоза со: кечап, кашкавал и печурки, чини 420 денари!!!

  • Ристе напиша:

   Најдобро сам дома земиш готово тесто за пица од маркет 2 теста за 50 денари, 80 денари чајна, печурки 80 денари тегла, кечап и друго поефтино ќе си поминиш. Ќе имаш 2 пици за ако пресметаш една ќе те чини далеку поефтино од тие од пицериите некаде 180 денари комплетно пресметајте во грамажа и ќе видите.

 • Sase напиша:

  ama doma picata i od pica majstor pravena ne e isto

 • Sase напиша:

  A vo stomakot – problem haha

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *