„Нека почива во мир мојата слобода“- морбидна фотосесија на девојка која ја објави својата бременост на малку поинаков начин

Наречете го жална болест.

Идна мајка од Луисвил, К.Ј. неодамна ги шокираше луѓето кога ја објави својата бременост, додека беше облечена во целосно црна погребна облека како начин да каже „НЕКА ПОЧИВА ВО МИР МОЈАТА СЛОБОДА“.

 

 

Шеридан Логсдон, 23-годишна девојка која „наскоро ќе дипломира на Државниот универзитет во Кентаки“, одлучила да додаде малку морбиден хумор во фотосесијата на Малик Триг која ја објави големата тажна вест.

„Настрана сите шеги, навистина сум возбудена што ќе го започнам ова ново поглавје во мојот живот! Сè уште не можам да верувам во тоа, но тоа расте во мене“.
Објавата на Логсдон брзо стана вирална и собра повеќе од 14.000 лајкови.

 

 

Чувството за хумор што Логсдон го покажа со нејзината објава беше добро прифатено од јавноста, многумина кои ѝ посакаа честитки и коментираа колку е смешно чувството на објавата.

„Ова е толку слатко и смешно“, коментира еден читател. Што мислите вие?

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *