Нека пукнат душманите: Сопругата на Роналдо ја покажува спалната во нивниот приватен авион додека летаат за Саудиска Арабија, кадешто Роналдо ќе зема плата од 500.000 долари НА ДЕН

Георгина Родригез го покажа брачниот кревет во приватниот авион на нејзиниот партнер Кристијано Роналдо додека летаа за Саудиска Арабија по неговиот трансфер во „Ал Наср“ од 197 милиони долари годишно.

 

 

Кристијано воодушевено им се обрати на своите нови фанови на „Ал Наср“ пред завршувањето на медицинските прегледи, откако го договори својот сензационален трансфер во клубот.
Споделувајќи пост на „Инстаграм“ во понеделникот попладне, португалската суперѕвезда покажа на камерата додека намига и рече: „Здраво момци, се гледаме наскоро!“.

Роналдо, жестоко го напушти Манчестер Јунајтед во ноември по неговото експлозивно интервју со Пирс Морган, во кое го критикуваше и клубот и менаџерот Ерик тен Хаг.

 

 

„Ал Наср“ потврди дека планираат да го претстават Роналдо на нивниот стадион со 30.000 седишта во 19 часот по локално време денес навечер. Според саудискиот весник „Аријадијах“, Ал Наср е подготвен да „приреди забава“ на истото ниво на претставувањето на Роналдо во „Реал Мадрид“ во 2009 година.

Се претпоставува дека ветеранот и неговото семејство ќе престојуваат во луксузен хотел во главниот град додека тој бара да најде фиксна резиденција во Ријад.

 

 

Доколку Роналдо докаже дека е доволно подготвен за да настапи против „Ал Тае“ во четврток, петкратниот освојувач на Златната топка би можел да го заработи своето деби за „Ал Наср“ оваа недела.

Иако судирот во Саудиската Про-лига во четврток може да претставува премногу тежок пресврт во однос на острината на натпреварот, менаџерот Руди Гарсија ќе сака поранешниот напаѓач на „црвените ѓаволи“ да изгради неколку клучни минути пред пресметката на неговиот тим на врвот на табелата против „Ал Шабаб“ следната сабота.

Бидејќи Ал Наср мора да чека две недели до следниот домаќински меч, саудискиот клуб несомнено ќе сака Роналдо да настапи во четврток и да не чека уште две недели за да им го покаже на своите навивачи најдобриот.
Доколку Роналдо пропушти против „Ал Таее“, тој најверојатно ќе дебитира дома против „Етифак“ на 21 јануари.

Прашање на време е кога португалската икона ќе го одигра својот прв натпревар надвор од европска лига, откако претходно во текот на неговата славна кариера играше за „Спортинг Лисабон“, „Манчестер Јунајтед“, „Реал Мадрид“ и „Јувентус“.

На новогодишната ноќ, селекторот Гарсија бизарно ризикуваше да го вознемири Роналдо бидејќи им кажа на новинарите дека сака прво да го ангажира Лионел Меси, по успехот на Аргентинецот на Светското првенство минатиот месец.

На прашањето за доаѓањето на Роналдо во Саудиска Арабија, Гарсија на шега призна: „Прво се обидов да го земам Меси“.
Откако падна во немилост и кај Тен Хег и кај поранешниот португалски менаџер Фернандо Сантош за време на Светското првенство, Роналдо направи навика да одржува тензични односи со своите шефови.

 

Напаѓачот, кој во своето звучно интервју за Морган тврдеше дека се чувствува „предаден“ од Манчестер Јунајтед, призна дека нема почит кон Тен Хег по пристигнувањето на Холанѓанецот на „Олд Трафорд“ ова лето.

Тој рече: „Немам почит кон него бидејќи тој не покажува почит кон мене. Ако немаш почит кон мене, јас никогаш нема да имам почит кон тебе“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *