Некоја виша сила така сакала: Тинејџер пронајден мртов откако паднал од авион и потоа бил прегазен со воз, додека полицајците веќе 2 години трагаат по неговото семејство

Телото на момчето беше пронајдено на железничките пруги во Ричмонд на Темза на 14 декември 2020 година, откако падна од лет до аеродормот „Хитроу“.
Но, тој сè уште не е идентификуван и покрај тоа што умре пред повеќе од две години.

Се верува дека младата жртва, пронајдена помеѓу станиците Мортлејк и Норт Шин, е на возраст меѓу 15 и 18 години.

 

 

Тој претрпел „големи повреди“ на главата, вратот, градниот кош и торзото, кои се во согласност со двете несреќи што го снашле, односно падот од авион и прегазувањето од воз.

Властите останаа збунети бидејќи не можеа да откријат кој е тинејџерот по сето ова време.
И покрај истрагата од 2020 година, полицајците сè уште не можат да стапат во контакт со семејството на момчето, велат од судот.

Брзата помош беа известени за жртва на линијата кратко по 10 часот и веднаш дошле со болничари, но тој бил прогласен за мртов на местото на настанот.

Немаше документација или форма на идентификација на телото, немаше видливи карактеристики како тетоважи или лузни. За да биде мистеријата уште поголема, му недостасуваа и чевлите и чорапите.

И беше пријавено дека тинејџерот бил облечен во зелена поло маичка со текстот „Sulid Supra“. Ова беше пронајдено во продавница за мотори во Нигерија , иако сопствениците потврдија дека не можат да идентификуваат ниту еден исчезнат вработен.

Тој останува неидентификуван и покрај тоа што нигериските власти ја циркулираат слика на лицето на жртвата.

 

 

Постморталниот преглед не откри знаци на природни болести со стареење на забите што укажува на тоа дека тој бил во доцните тинејџерски години.

Неговата причина за смртта беше наведена како хипотермија и хипоксија на надморска височина. Ова е вообичаена состојба кај поединци кои се возат во авион.

Детективите започнаа истрага и го проверија видео надзорот на предната и задната страна на возовите, што покажа дека телото е видливо покрај шините во 8.07 часот.

Истражувачите теоретизираа дека тој можеби паднал од лет од Лагос кој пристигнал на „Хитроу“ шест часа пред откривањето на неговото тело.

 

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!