Нема пирошки и похованици: Младенци од Франција послужиле „Мекдоналдс“ како оброк на нивната свадба, а реакцијата на гостите е повеќе од доволна

Томас Билодо (27) и неговата сопруга Офели (25) од Париз, Франција, избраа да послужат несекојдневен оброк наместо да одвојат илјадници на традиционалната вечера со три јадења за гостите.

 

 

 

Младоженецот Томас го објави видеото на „TikTok“. Клипот, кој собра 2,3 милиони прегледи, беше насловен: „Благодарам за задоволството на нашата свадба“.

Во видеото, невестата го зема микрофонот и со движење кон задниот дел од собата, додека сите се вртат наоколу, навиваат откако ќе видат доставувач на „Мекдоналдс“.

 

 

Среќната двојка нарачала повеќе од 300 хамбургери, од популарниот синџир за брза храна за нивните свадбени гости. Меѓутоа, кога младоженецот, кој работи како фотограф, сподели снимка од прославата на социјалните мрежи, парот беше погоден од бурни реакции.

Гледачите отидоа во делот за коментари на видеото за да ги критикуваат младенците за нивниот избор. Луѓето ја критикуваа двојката што не им послужила на гостите „квалитетна храна“ и дека е „евтино“.

 

 

Едно лице напиша: „Со оглед на цената на Мекдоналдс сега е подобро да земеш кетеринг и ќе имаш и квалитет“.

Сепак, парот оттогаш ја бранеше својата одлука за локалните медиуми. Тие им рекоа на новинарите дека тоа го направиле затоа што „било поевтино“ и дека сакале храна што им се допаѓа на сите. Невестата, која работи како маркетинг асистент, изјави за весникот „Le Parisien“: „Ги разгледавме цените на кетеринг службите и беа луди!“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *