Несреќна жена изгубила лотарија од 4,2 милиони евра поради „бизарен пресврт на судбината“

Никол Макриганис имала речиси мозочен удар кога играла на лотаријата „Set for Life“ и за влакно пропуштила џекпот од 4,2 милиони евра поради бизарна случајност. Само во нејзиниот втор обид, таа избрала бројки кои биле сите една цифра повисоки од победничките броеви, оставајќи ја само со „срамежлива“ годишната награда од 140.000 евра.

 

 

Никол била во шок откако сфатила колку е блиску до голема победа. Нејзините броеви биле 03, 12, 20, 39, 44 со бонус 06, додека победничките броеви биле 02, 11, 19, 38, 43 со бонус 06.

 

 

И покрај речиси промашувањето, Никол одржува позитивен став за ситуацијата, опишувајќи ја како „трагично смешна“. Таа го сподели своето искуство на социјалните мрежи, привлекувајќи значително внимание. Кога би победила, Никол би ги искористила парите за да го издржува семејството, да купи нов автомобил и да си го обезбеди својот дом. Засега, таа продолжува со својата работа како шминкерка и келнерка, размислувајќи за моментот кој речиси ќе и го променел животот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *