Ни требаат повеќе вакви луѓе: Битолчанец подарува табли, столици, клупи, прирачни средства и помагала исклучиво на хуманитарни организации

„Се подаруваат исклучиво на хуманитарни организации, здруженија или клубови за деца или возрасни со посебни потреби, Даунов синдром или глувонеми. Табли, столици, клупи и прирачни средства и помагала. Молам само сериозни и без злоупотреба“ – вели во својата објава на социјалните мрежи битолчанецот Никола Аврамовски.

Инфo на 076 251 500

 

  • Ramiz напиша:

    Drugi da podaruvaat a spe… Goltachi partiski da kradat

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *