„Ние сме НОМАДИ, јас и сопругот со нашите три деца, живееме во шатор и честопати спиеме и вечераме на плажа“

Австралијанците Бохана (32) и Тај Геритсен (35) го прифаќаат неконвенционалниот начин на живот на своето семејство, патуваат во приколка, живеат во шатор и готват вечера на плажа.

 

 

Парот, кој има профил @thesimplefolk_ на „TikTok“, го нарекува својот уникатен начин на живот „креативен“.

Со нивните три деца, тие го започнале своето патување во 2018 година, кога почнале да престојуваат во караван на „Spaceline“ од 1981 година.

Девет секунди „TikTok“ од минатиот месец со над 469.000 прегледи го прикажува парот како се прегрнуваат додека нивните три деца Индијана, Арчер и Олив си играат во песокот на кампот. Скоро 50.000 корисници на TikTok го следат нивниот номадски начин на живот.

 

 

„Најслаткото и најинспиративното нешто што сум го видел во последниот период“, напиша еден нивни следбеник.

„Нашиот омилен вид на вечери. Потребен е малку повеќе труд, но секогаш вреди за наградата“, стои во описот на видеото од понеделникот.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *