Нигерискиот фудбалски клуб е обвинет дека го местел изведувањето пенали во финалето на купот, а нема врска! Погледнете и сами!

Финалето на купот на нигериската република Огун помеѓу клубовите Ремо Старс и Иџебу Јунајтед заврши нерешено ,без голови. Затоа пак изведувањето пенали беше спектакл каков што светот на фудбалот не видел до сега. Најзаслужни за тоа беа фудбалерите на Ремо Старс, заедно со нивниот смирен голман.

  • Nove напиша:

    Ponekogas mozokot pravi greski

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.