НЛО манија го погоди Холивуд: Седум познати личности кои веруваат дека навистина сретнале вонземјани

Ако вонземјаните навистина ја посетуваат Земјата, тие често се чини дека се откриваат пред познатите луѓе. Сите, од Мајли Сајрус до Курт Расел тврдат дека наишле на чудни светла или вонземјани, а режисерот Стивен Спилберг вели дека верува дека луѓето имале средби со НЛО.

Експертите за НЛО дури сугерираат дека опсесијата на Холивуд со вонземјани ги поттикнала забележаните НЛО во реалниот свет – познат како „ефектот Вил Смит “ од неговата улога во Денот на независноста.

 

 

1. Вонземското јајце на Џон Ленон

 

 

Ури Гелер, познат гатач од Холивуд, изјави дека е „многу близок“ со пејачот на „Битлси“ Џон Ленон и дека музичарот му подарил јајце или камен од вонземјанин. Говорејќи за DailyMail.com, Гелер изјави: „Џон Ленон всушност ми даде предмет што го добил од вонземјанин“.

Гелер претходно тврдеше дека предметот налик на јајце му бил „даден“ на Ленон од инсектоидни суштества, а потоа подарен на Ленон. Гелер претходно ја цитираше изјавата на Ленон: „Не сонував и не се сопнував. Ги видов овие суштества, како луѓе, но не како луѓе, во мојот стан – тие беа како бубачки“.

Гелер сè уште го поседува предметот, кој никогаш не го тестирал, но повеќе скептични набљудувачи оттогаш сугерираат дека јајцето е уметничко дело создадено од данскиот научник и уметник Пиет Хајн.

 

2. Мајли Сајрус остварила контакт со вонземјани

 

 

Пејачката Мајли Сајрус тврдела дека не само што била бркана од „некој вид НЛО“ во Сан Бернардино, Калифорнија, туку и „остварила контакт со очите“ со вонземското суштество. Таа во интервју за списание во 2020 година рече дека „навистина не може да погледне во небото по“ нејзината средба. Таа вели дека леталото на вонземјаните личело на блескав, летечки апарат за чистење снег.

„Го видов како лета, а и мојот пријател го виде. Имаше уште неколку коли на патот и тие исто така застанаа да погледнат, па мислам дека она што го видов беше реално. Всушност, воопшто не се чувствував загрозено, но видов суштество како седи пред летечкиот објект“.

 

 

3. Курт Расел и светлата на Феникс

 

Светлата на Феникс се едно од најпознатите НЛО во поновата историја, видени над Аризона и Невада во 1997 година. Но, првиот човек кој ги забележал светлата на „вонземјаните“ можеби бил холивудската ѕвезда Курт Расел, на контролите на неговиот приватен авион.

Расел ги пријавил светлата во контролната кула на меѓународниот аеродром Феникс, Скај Харбор и можеби бил првиот човек што го пријавил видувањето.

„Видов шест светла над аеродромот во апсолутна V-форма.

Сега се смета дека светлата биле сведени на вежба за обука на пилоти, Операција „Snowbird“, наместо посета на вонземјани.

 

 

4. Снегулките на Деми Ловато

 

Деми Ловато е толку убедена дека вонземјаните се вистински и вели дека треба да престанеме да го користиме зборот „вонземјанин“ во случај да предизвика навреда.

Таа вели: „Мислам дека мораме да престанеме да ги нарекуваме вонземјани бидејќи вонземјаните е погрден термин за што било“.

Во објава на „Инстаграм“ во 2020 година, таа откри дека контактирала со вонземјани преку медитација.

Таа напиша: „Во текот на изминатите неколку месеци копав длабоко во науката за свеста и доживеав не само мир и спокојство какви што никогаш не сум знаела, туку бев сведок и на најневеројатно длабоките глетки на небото“.

„Оваа планета е на многу негативен пат кон уништување, но НИЕ можеме да го промениме тоа заедно. Ако сакаме да натераме 1% од населението да медитира и да воспостави контакт, би ги принудиле нашите влади да ја признаат вистината за вонземскиот живот меѓу нас и да ги сменат нашите деструктивни навики уништувајќи ја нашата планета“.

 

 

5. Светлата на Мухамед Али

 

 

Боксерот цврсто веруваше во НЛО и зборуваше за сопствените средби.

Во книгата „Неверојатни искуства со летечки чинии на познати личности, рок ѕвезди, богати и познати“, Али изјавил дека забележал НЛО во Централ парк во Њујорк.

Али рекол: „Се случи да погледнам нагоре непосредно пред зори, како што често правам додека трчам, а над нас лебдеше оваа сјајна светлина и како да висеше на невидлива нишка. Најпрво мислев дека тоа е светилник проектиран од хеликоптер. Но, неколку моменти подоцна сличен предмет помина пред нас“.

 

6. Ури Гелер

 

Светски познатиот гатач, Ури Гелер, долго време бил фасциниран од паранормалното – но дали неговите моќи потекнуваат од средба со НЛО како дете?
Гелер, кој покажал психокинетичка моќ на ТВ ширум светот, изјави дека неговата мајка секогаш претпочитала да замислува дека неговите моќи потекнуваат од неговиот роднина Зигмунд Фројд.

Но, кога имал околу пет години, Гелер доживеал вонземска средба во близина на семејниот дом во Тел Авив, откако прикрајно влегол во градината затоа што мислел дека слуша мачиња како плачат.

Тој рекол: „Можев да видам светлосна сфера, можеби три метри во дијаметар, таа пулсираше. Надвор од таа сфера, речиси како ласерски зрак, ми ја погоди главата, не сум сигурен колку долго подоцна отидов дома“.

 

 

 • Fitilj напиша:

  Kaj se izdavet vizi za USA ?
  Za prijatel prasvam od Tasakur planetatatatatata .Samo za tamu mozele da aplicirat ebago .

 • Васе напиша:

  Општо познато е дека музичарите користат „помагала“ за добивање инспирации за нови песни. Во тие моменти на занес, можно е да се сретнат со секакви предизвици! Па и со бели зајаци!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *