НЛО во Холандија: Полицаец бркал шпионска топка, ја фатил и експресно ја „збришал“ летечката машина (фотографии)

Полицаец од холандскиот град Бокстел забележал сомнително НЛО на небото. Со оглед на неодамнешните вести, тој мислел дека тоа е некаква шпионска топка. Без двоумење почнал да ја брка.

 

 

И на крајот, Бокстел може мирно да спие, бидејќи храбриот полицаец ја неутрализирал летечката машина. Потерата, инаку, не траела долго, бидејќи на полицаецот му се видело дека НЛО е птичји измет на неговото ветробранско стакло.

 

 

  • aneta напиша:

    ah tie kinezi ahahhaha

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.