„НЛО знаат каде одат – тие бараат нуклеарни станици и воени бази, а има и зошто“, тврдат научниците

Експертите дошле до алармантна теорија зошто НЛО се забележани само во близина на нуклеарни локации и аеродроми. „Boffins“ анализирале различни видувања на НЛО низ годините и веруваат дека пронашле интересна шема.

 

 

 

Се тврди дека вонземјаните би можеле да бидат загрижени за нашите одбранбени способности и за претстојната можност за нуклеарен армагедон. Истражувачите на НЛО укажаа на можната корелација помеѓу видувањата на нуклеарните локации и неколку примери кои се користени за да се поткрепи теоријата.
Непотврденото појавување на НЛО во близина на Конкорд – кое повторно се појави на подканалот за НЛО на „Редит“, се појавува во реклама на „Бритиш Ервејс“ од 1976 година, каде што може да се види НЛО налик на топче како движи кон авионот на испитувачки начин пред да забрза.

 

 

 

По катастрофата во лабораторијата Фукушима во Јапонија, очевидци изјавија за документарната серија на „Нетфликс“ „Encounters“ дека НЛО ги спасиле со намалување на нивото на радиоактивност. Неколку светкави бели топчиња можеле да се видат над централата по нуклеарната катастрофа во 2011 година, и се чинело дека паднале во лабораторијата пред повторно да се појават.

На платинестиот јубилеј на кралицата во јуни 2022 година, монархот беше почестен со презентација на девет борбени авиони кои испуштаат струи од чад во црвена, бела и сина боја. Корисниците на „Редит“ побрзаа да истакнат дека неидентификуван диск може да се види во близина на авионите – но никогаш не е даден јасен одговор за да се објасни што е тоа.

Исто така, има извештаи за забележани НЛО по ракетните пробни пожари.

 

 

Новото истражување на пензионираниот наредник на американските воздухопловни сили Лери Хенкок и Иан Порит, аналитичар на податоци поврзан со проектот Галилео за лов на НЛО на Харвард, покажува дека необичната активност околу нуклеарното оружје и објектите се менувала со текот на годините. Студиите сугерираат дека на почетокот НЛО изгледале заинтересирани за производство на нуклеарно оружје, но сега се појавуваат околу силоси и бази на бомбардери.

 

 

Исто така, постои теорија дека НЛО всушност го „исклучуваат“ нуклеарното оружје – со неколку извештаи за тоа што се случува од американската војска од 60-тите години.
Г-дин Салас не е единствениот што изнел такво тврдење. Во 2000 година, првиот поручник на американските воздухопловни сили Роберт Џејкобс исто така рече дека бил сведок на ова во 1964 година, но му било кажано да не зборува повторно за наводната средба.

 

  • Васе напиша:

    Само (уште) еден потоп ја спасува планетата Земја!!!
    П.С. Претходно вештачката интелигенција (AI), да одбере нов Ное и Арка, да ги спаси животните!
    А, човеко во некоја блиска иднина, повторно че еволуира од мајмуните од бродо!!! То јест, можеби и не и е потребен на планетата, која полека, но сигурно ја уништува! Баш денес читав интервју со екс началникот на војската на Обединетото кралство кој изјави дека „најверојатно“ во наредните 5 год ќе се случи 3 Светска војна!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *