НОВ ДРЖАВЕН РЕКОРД: Санкциониран возач со 4,07 промили алкохол. Што мислите од кој град е?

Вчера (27.12.2022) во 13.34 часот полициски службеници од „СВР Охрид-ОВР Струга“ при сообраќајна контрола на патно моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски таблички, направиле алкотестирање и измериле 4.07 промили на алкохол кај возачот. Лицето е исклучено од сообраќајот и одземена му е возачката дозвола.
Такви се деновите, што да правиме…

  • N . N . напиша:

    Dobro e ima krv vo alkoholot …..!!!!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *