Нов метод за состанување кој стана вирален: „Девојки на овој начин сакал или нејќел често ќе мисли на вас!“

Се нарекува „метод Кавапу“ и да, тоа е референца за смешно симпатичната раса на кучиња.

Значи, што е заедничко за кучињата и запознавањето? Па, повеќе отколку што мислите, според Февеја.

Премисата е доволно едноставна: Февеја се користи себеси како пример и споделува дека е опседната со Кавапу.

 

„Опседната сум со Кавапу. Постојано зборувам за нив, а несвесно толку многу зборував со еден мој поранешен што секој пат кога ќе видеше Кавапу, ќе помисли на мене“, рече таа.

Таа рече дека пред да започне официјално да излегува со нејзиниот поранешен, кога тие само биле во фаза на разговор, тој брзо дознал дека ја сака таа раса на кучиња. На крајот, тој почнал да ја поврзува со таа раса на кучиња.

Тој дури почнал да ѝ испраќа слатки видеа од расата или да споделува нешто што го поврзува Кавапу со неа на социјалните мрежи бидејќи знаел колку таа ги сака кучињата.

Кога официјално почнале да се гледаат, таа го прашала зошто сакал да излезе со неа…

„Тој рече каде и да одев и имаше Кавпау, мислев на тебе! Затоа многу размислував за тебе“, објасни таа.

Сега кога раскинале, Февеја истакна дека никогаш нема да може навистина да „избега“ од неа бидејќи мисли на неа секогаш кога ќе види Кавапу.

 

Таа тврди дека правењето нешто ваша работа и натерувањето на луѓето да ве поврзуваат со тоа ви помага повеќе да се „држите“ во главите на луѓето, а кога се забавувате, мажите постојано размислуваат за вас.

Советите за запознавање на Февеја се едноставни: таа препорачува да бидете опседнати со нешто – од домашно милениче до филм – и да го изнесете толку многу што луѓето почнуваат да ве поврзуваат со тоа нешто.

Кога излегувате со некој нов или во раните фази на разговор со дечко, посочувајте го тоа толку често што тој не може да наиде на тоа без да размислува за вас.

Таа советуваше: „Користете го овој метод на момче што ќе ви се допадне и засекогаш ќе останете заглавени во неговата глава“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *