Новак Ѓоковиќ наполни цел стадион во САД. Луѓето дошле само за да го гледаат како тренира (фото+видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува за настап на Мастерсот во Синсинати каде ќе игра и во сингл и во двојки.

 

Вториот тенисер во светот се врати во САД, бидејќи минатата година не можеше да учествува поради правилата за ковид, бидејќи не беше вакциниран, а овојпат нема да ја пропушти сезоната на американскиот бетон.

Како што може да се види на социјалните мрежи, на тренингот на Ѓоковиќ беше исполнет целиот стадион, а публиката очигледно навиваше за српскиот тенисер.

 

Пред синглот, Ѓоковиќ ќе излезе на теренот заедно со Никола Чачиќ во 19 часот.

Нивниот ривал е двојникот на Џејми Мари – Мајкл Венус.

 

  • Васе напиша:

    Тоа ти е ѕведа! Сабајле го гледав Алкараз со Томсон и дали во публиката имаше 10 луѓе! Ако кај Џоле вака е на тренинг, како ќе биде на меч? Но, малиов Алкараз е доста заебан, да не има пак плачење во финале?

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *