Новинарот Фуркан Салиу ПРОТИВ директорката на Детската клиника Аспазија Софијанова

Докторката која ептен често ја гледавме по телевизии додека беше ВМРО на власт и направи успешна транзиција и пак е на позиција и додека СДСМ е на власт. Нешто како ДУИ само македонска верзија.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Dvoen Standard - Furkan напиша:

  Иако НЕ ЈА ОПРАВДУВАМ Софијанова, сакам Фуркан да го видам вака да влезе кај некои фукнционери од ДУИ, на нив да им прави математика за плата, еве на пример кај Ахмети-20 години пратеник, 5 пати максимум се има појавено во Собрание, минимум 1000 евра плата месечно, или кај Артан Груби, па кај вработените по рамковен итн.

  • Мима напиша:

   Сериозно. Да 5000евра се многу пари, ама реално, не знам кој друг е како Софијанова. Знам куп примери на случаеви кај деца, каде ниеден друг доктор не превзема одговорност да го води. Не знам што точно и како е вистината, но имам многу пофални зборови за докторката.

 • Aleksandar напиша:

  Zenata e edna od retkite eksperti ostanati vo Makedonija, izgleda sakaat da ja iskompromitiraat i ke dojde nekoja od Alsat da gi lechi dechinjata.
  Inaku mnogu drugi zemaat ogromni pari od drzavata, Sofijanova barem spasuva zivoti.
  Na kraj ke ja izbrkaat, ke otide ono vo nekoja privatna bolnica, ke gi zema istite pari.
  Ovie sto ja brkaat i imaat pari ke se lekuvaat kaj nejze, prosechniot narod ke se lekuva kaj nekoja TV prezenterka…

 • Bato напиша:

  Doktorkata ne pravese razlika dali nekoe dete e Makesonce,Srbince,Turce,Romce,Albance i drugi tuku ona gi lecese pa na toa iskustvo malku pari se za nekogo zivot da mu spasi pa ne za dete

 • Kire напиша:

  Kokoska. Od vakvi so plata od 5000 evra so zimaat kredit nebare trgovski ke kupuva ni propagja drzavicevo.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.