Новиот музички спот на Лени Кравиц ги остави фановите да не веруваат дека има речиси 60 години

Леонард Алберт Кравиц ја започна својата музичка кариера на 25 години со песната „Let Love Rule“ во 1989 година. Оттогаш, тој нон-стоп прави музика. Неговите популарни хитови како „American Woman“, „Fly Away“ и „I Belong to You“ го направија познат ширум светот.

Скролајте надолу за спотот

MALIBU, CA – SEPTEMBER 16 : Leonard Albert Kravitz, known as Lenny Kravitz (born May 26, 1964) is an American singer, songwriter, actor and record producer. Photographed near his home September 16, 1991 in Malibu , California (Photo by Paul Harris/Getty Images)

Денес, рок-ѕвездата има 59 години, а неговото последно музичко видео ги остави без зборови обожавателите поради неговиот младешки изглед. Самиот Кравиц им одговори на фановите и ги откри своите добро чувани тајни за да изгледа толку фит.

Добитникот на Греми и рекордер Лени Кравиц се подготвува да го издаде својот најнов двоен албум, „Blue Electric Light“ , во март 2024 година, со што ќе се одбележи петгодишна празнина од неговото последно издание. Овозможувајќи им на обожавателите да „вкусат“ што ќе има на албумот, тој штотуку го откри впечатливиот сингл наречен „TK421“, кој ги враќа спомените на иконскиот уметник Принц.

 

Возбудливото видео од 3 и пол минути ги остави фановите не само со нетрпение да го очекуваат албумот, туку и воодушевени кога Лени Кравиц се пофали со своите смели танцови движења и фит физика. Додека многу гледачи директно изразуваа восхит за неговиот талент, други не можеа да ја задржат својата возбуда, опсипувајќи го со пофалби.

„Лени Кравиц целосно доминираше во оваа песна!!! Апсолутно го сакам тоа!“

„Го гледав ова многу пати“

Некои од неговите следбеници цврсто одбија да веруваат дека Кравиц има речиси 60 години, а некој призна дека Лени Кравиц е единствениот човек кој се помладил за 20 години.

  • dimce напиша:

    Cim vaka izgleda na tie godini sigurno dosega ima raboteno malterisuvanje,svajcovanje,bravar,kreval vreki so brasno,rabotel na niva…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *