Ново откритие или едноставно нови генерации? Луѓето се воодушевени од овој начин на чистење прозори

Венди Џонс (42) од Велика Британија сподели видео во кое кажува ТРИК како таа ги чисти прозорите по дома. Односно дека е доселена во Велика Британија, а очигледно таму Британците плаќаат за да им ги чистат прозорите, па во тој контекст видеото гласи: Еве како ние доселениците ги чистиме прозорите по дома, не плаќаме чистачи“

 

 

Чистењето се состои од едноставен начин кој што многумина го користат кофа вода со детергент и микрофибер крпа. И додека видеото има над 92.000 прегледи и илјадници воздишки и воодушевувања. Ние се прашуваме дали ова не е доволно познато во Велика Британија или пак едноставно дојдоа нови генерации?

 

 • N . N . напиша:

  Ja otkri amerika ………………..

  • Pero напиша:

   abe ja otkrila ili ne, podobro vaka, nego da se cepati po gaki i da glumi ludilo…. aj sledniot pat moze ke snimi banica koga ke zasuka 🙂

   • Tode напиша:

    Pero….da ti se najdam vo zivotot
    razgovor.mk………………….Разговарај со лиценцирани психолози и надмини ги предизвиците.
    eve ti link, zemi zakazi oti definitivno treba da odis da se lecis ti .

   • Rade напиша:

    Bogami kako trgna bratov Pero, stvarno mu treba strucna pomos. Se mislam nekoj den da ne bide na vesti udarna vest “Pero gi utepa administratorite na motika, a se spekulira deka prethodno bil prejaden od banici”. 😁😁😁

 • Nekoj напиша:

  zasto kaza nesto moralno ispravno? da Gospod da ubedi ako treba samo da ne e scena od pekolot

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.