Од хаус мајстор случајно станал стриптизер: Отишол да бара работа со скратено време и завршил со заработка од 7000 евра месечно

Жител на Велика Британија, барајќи работа со скратено работно време, случајно станал стриптизер и заработил пари за нова куќа.

 

Џејден Нуџент (30) од Сатон Колдфилд, Англија, инсталирал и конфигурирал Wi-Fi рутери кога решил да најде дополнителен извор на приход за да го издржува својот двегодишен син. Разгледувајќи ги огласите, човекот наишол на слободно работно место за келнер. Кога пристигнал на интервју, сфатил дека е во стриптиз клуб UK Pleasure Boys. И покрај неговите сомнежи, Нугент сепак се согласил на таква работа. Според зборовите на мажот, тој не зажалил што станал стриптизер.

 

 

Нуџент рече дека сега заработува 7000 евра месечно од стриптиз. Во моментов, мажот работи како хаус мајстор, според него, благодарение на неговата профитабилна работа со скратено работно време, лесно може да се откаже од својата главна дејност. Сепак, тој тврди дека не може вечно да се занимава со соблекување, па не планира да работи стриптиз повеќе од 10 години.

Нуџент истакна дека една од главните предности на стриптизот, покрај високата заработка, е и зголеменото женско внимание. „Кога има толпа од 500 девојки, тие ве третираат како крал или славна личност! Да бидам искрен, сето тоа ми се допаѓа“, признава тој.

Според Нуџент, многу од неговите клиенти сакаат да имаат секс со него. Згора на тоа, тој рече дека некои жени се подготвени да ги изневерат своите партнери за една ноќ со него.

Освен стриптизот, тој заработува и од својата сметка на платформата OnlyFans. Прави експлицитни видеа за кои добива пари. „Порано имав многу причини поради кои не си ја сакав работата. Сега сакам да одам на работа, бидејќи тоа е едноставно забавно и добивам многу пари. Штедев за куќа и ќе ја купам следниот април“, вели тој.

 

  • Васе напиша:

    Макотрпна работа, сите пари си ги заслужува! Мое мислење е дека треба да добива и бенифициран стаж!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *