„Од мене постојано бараа да ги покажам градите“ – Поранешна Плејбој зајачица стана чистачка и вели дека конечно ја пронашла својата среќа

45-годишната поранешна еротска манекенка од Велика Британија, Венус Твиг, по завршувањето на својата гламурозна кариера стана чистачка и најде среќа.

 

Твиг ја започнала својата манекенска кариера на 20-годишна возраст. Таа на 21 година направила операција за зголемување на градите, за која добила многу пари од издавачите, а почнала многу да глуми во долна облека и топлес. Таа се прослави како еден од моделите на Плејбој, па дури учествуваше и на забави во познатата палата на Хју Хефнер во Лос Анџелес.

 

Жената се сеќава дека од неа постојано барале „да ги покаже своите ц*цки“ на разни настани и на снимање, што ѝ се допаднало и изгледало како манифестација на „дива слобода“. Во исто време, кариерата во еротската индустрија изнервирала многу соседи во нејзиниот роден град. „Го игнорирав сето ова и продолжив да работам како модел, следејќи го мотото на мајка ми: „Живеј денес, бидејќи утре можеби нема да дојде“, Твиг ги сподели своите спомени.

Манекенката повеќе од десет години глумела и учествувала на настани, а во 2006 година купила голема куќа, која сега ја издава. Кога Твиг наполнила 35 години, решила да започне нов живот. Жената призна дека тоа во голема мера се должи на појавата на млади конкуренти и развојот на социјалните мрежи. Нејзе ѝ се чинело дека еротските модели во претходната смисла ја изгубиле својата поранешна популарност.

 

Извесно време водела агенција за модели, но потоа решила да инвестира пари во нов бизнис и почнала да чисти. Твиг моментално поседува сопствена служба за чистење на југот на Англија. „Ова веројатно ќе биде шок за старите фанови, но мојот живот сега е сосема спротивен од она што беше порано. Порано постојано одев на забави, но сега повеќе сакам да шетам со моето куче во природа“, рече таа.

 

Сега таа живее со партнерот во мала куќа, се занимава со чистење и е среќна и исполнета. Жената признава дека сака да се сеќава на својот минат живот, но не помалку и се допаѓа нејзиниот сегашен живот. „На почетокот дури помислив дека нешто не е во ред со мене. Но, тогаш сфатив дека со текот на времето се менуваме. Сега ми се допаѓа мирот и тишината повеќе од сјајот и гламурот“, заклучи Твиг.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *