Одмаздата е најслатка кога се служи ладна: Комичар му „враќа“ на „хејтер“ кој го навредувал 10 години по ред, кога тој најмалку очекувал

Воините на тастатурата очигледно веќе не се безбедни да се кријат зад екранот: Канадски комичар му дал на интернет „хејтер“ врвен успех откако патувал 240 километри низ Велика Британија за да се соочи со него каде што работел. Сето ова е прикажано на видео со над 1,7 милиони прегледи.

 

„Одмаздата е јадење што најдобро се служи ладно десет години подоцна“, вели Боби Меир.

Според објавата, епската сага за одмазда започнала пред десет години, откако комичарот Боби бил нападнат додека настапувал во Бирмингем.

Додека тој бил на сцената, некој од публика почнал да извикува некултурни коментари за време на целото шоу. Но, тој не знаел дека ова бил почетокот на деценискиот двобој.

„Секогаш кога објавувам на мојата фан-страница на „Фејсбук“ во последните 10 години, тој коментира и пишува „пилешка жица“, се жали комичарот, кој како доказ вклучи слики.

За среќа, Меир, конечно успеал да го открие идентитетот на неговиот анонимен непријател, откако по грешка го употребил неговото вистинско име.

Комичарот последователно го побарал на „LinkedIn“, по што открил дека Британецот работи во трговскиот центар Мери Хил во Дадли, на околу 240 километри од него.
Така, Меир решил да тргне на епски одмазднички аџилак и да вози сè до местото на работа на момчето.

 

 

 

Видеото го покажува Меир како оди до својот десетгодишен непријател и постојано му вика „пилешка жица“ пред соработниците на човекот.

„Јас победувам, губиш!“ Извикува комичарот, пред да се сврти кон посматрачите и да објасни дека неговата одмаздничка намера тлее со години наназад.

„Тој ме трола десет години“, изјавува тој додека случајните минувачи пукаат од смеа.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *