ОФИЦИЈАЛНО: Милијардерите Марк Цукерберг и Илон Маск ќе се тепаат „како гладијатори”, ни помалку ни повеќе туку во Колосеумот во Рим!

Илон Маск навести дека неговата пресметка со Марк Цукерберг ќе се случи во римскиот Колосеум.

 

 

 

Сопственикот на „X” – порано познат како „Твитер” – твитна во петокот наутро дека е договорена локација откако претходно твитна „Гладијатор“ покрај два емотикони со меч.

Преносот во живо ќе биде на платформата „Meta”.
„Разговарав со премиерот на Италија и министерот за култура. Тие се договорија за епска локација”.

 

Лас Вегас првично беше поставен како потенцијална локација за борбата меѓу милијардерите Закерберг и Маск, но извештаите уште во јуни потврдија дека Колосеумот може да биде исто така опција.
Според „TMZ”, на Цукерберг му се обратил италијанскиот министер за култура, при што овој твитнал: „Некоја борба ќе се случува во Колосеумот“.
Се чини дека веројатноста расте.
Римскиот Колосеум, едно од седумте светски чуда, е најпознатото обележје на Италија, но не е домаќин на огромна публика внатре стотици години.

 

 

Предложениот датум за потенцијален судир меѓу двата титани на социјалните мрежи е предмет на спор, а 26 август е наведен како можна опција за двете страни.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *