Охрабрени од новите закони проститутките сред бел ден шетаат по улиците на Лос Анџелес по гаќи

Охрабрени од новите закони во Калифорнија кои практично ѝ оневозможуваат на полицијата да апси проститутки, сексуалните работници во квартот на црвените светла во Лос Анџелес се занимаваат со својата работа среде бел ден, облечени само во градници, танга и високи потпетици. На 40 блока од булеварот Фигуероа во јужен Лос Анџелес, работат стотици проститутки, некои едвај во тинејџерските години.

 

 

Во јануари, Гевин Њусом го одобри контроверзниот Закон за безбедни улици за сите, со кој се декриминализираше работата како проститутка.
„Овој вид на активност порано се случуваше само ноќе кога повеќето граѓани не можеа да ги видат, но сега се случува и на пладне“, изјави еден извор.

„Сега можете да возите во 14 часот и да ги видите. Семејствата возат и гледаат 10 девојки на аголот, кондоми на земја. Одиш по улички и гледаш дечко среде уличката и жена како изведува фелацио. И мајката и децата треба да поминат покрај ова. Не е смешно, и сето тоа сред бел ден. Само Господ знае какво влијание има ова врз оние деца кои ќе го видат ова“.

 

 

Los Angeles, CALIFORNIA – OCTOBER 19, 2023: Prostitutes look for customers along Figueroa Street between 70th and 78 streets in Los Angeles Oct. 19, 2023. The Figueroa Corridor, also known as ‘the track,’ is probably the most notorious human trafficking, sex trafficking corridor in the United States,” said Los Angeles City Attorney Hydee Feldstein Soto (pulled the quote online) PLEASE DO NOT USE BYLINE FOR SECURITY REASONS

 

Извори од полицискиот оддел во Лос Анџелес кои работат во областа велат дека проститутките вршат сексуални дејствија за само 40 долари, а многумина ги продаваат своите тела за 160 долари или помалку. Сепак, некои сексуални работници велат дека заработуваат до 1.000 долари од ноќ и имаат редовни клиенти кои ги носат на егзотични локации.

 

 

Како дел од правилата за невработеност, на полицајците повеќе не им е дозволено да ги спречуваат жените да се продаваат, освен ако изгледаат дека се малолетни. Во овие околности, тие ќе ги одведат жените во станица и ќе ги упатат во Одделот за деца и семејства. Иако девојчињата се испраќаат во засолниште или друга програма, изворите од LAPD велат дека обично ги гледаат повторно на улица во рок од неколку дена.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • dimce напиша:

    Sto ima razlika megu influersenki { i neznam kako tocno se narekuvaat } i prostitutki?!?!Prvite preku foto i video gi budat maskite fantazii { so frlanje pari za dobri tela,botoksi,gradi,zadnici…} i potoa gledanost,lajkovi za da zarabotat,a meguvreme nesto i vo zivo,a prostitutkite se prikazuvaat vo zivo vakvi-takvi poveketo prirodni tela za secij vkus i si go zarabotuvaat lebot.Nema za ova dali e dobro ili loso-bil i ke ostani najstariot zanaet.

  • Васе напиша:

    Во Скопје, проституцијата била легализирана во турско време! Читав дека на пример во 1902 година (!!!) ти пушташ абер, а таа ти доаѓа каде сакаш со пајтон! А сеа, никакви права немаат сексуалните работнички (како што ги викаат)! Би требало да имаат здравствено осигурување, работно време, бенифициран стаж (12/18)…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *