„Октоберфест” е исклучително забавен, особено кога „откачени” девојки ги шират нозете

18 дена постојана забава, а ние сме тука да пукаме сеир.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Васе напиша:

    Пред 20 години бев службено во Германија. Bидејќи се погоди во време на одржување на ОФ, домаќините ме однесоа на истиот. Што да ви кажам… Како што вика еден тип што тестира луди коли на YouTube обраќајќи се на претплатниците:„Ај сега да уживаме“!? Кој бе ќе ужива, ти или ние!? Наравоучение: кој не бил, не може тоа со зборови да се раскаже!!! Големи шатори, музика, дрвени маси и клупи, секој со своја содржина… Убавина!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *