„Отидов на прв состанок со девојка која лажеше за својата возраст, семејство и изглед- во моментот кога решив да си одам, таа ме измами и останав сам со сметка од 140 долари!“

Американскиот инфлуенсер Закир Сидики, или @Zockr на „TikTok“, објави видео кадешто го објасни ужасниот прв состанок и кој собра 5,5 милиони прегледи од минатата недела. Тој го нарече својот состанок „ѓубре“ и „губење време“ и продолжи да објаснува зошто.

Сидики рече дека запознал жена на „Бамбл“ по име Сиднеј и по малку разговор за филмови и ТВ ја замолил да вечераат и направил план да се видат во 19:30 таа вечер.

 

 

 

Тој рече дека пред да се сретне со неа, кликнал на нејзиниот „Инстаграм“ профил кој бил поврзан со нејзиниот профил за запознавање. Бил ставен како приватен, но нејзината биографија навела дека таа е мајка „на бебето Чарлс“ – нешто за што Сидики излажала подоцна.
Првото црвено знаме станало видливо во 18:30 часот кога Сиднеј му се јавила велејќи дека таа веќе била во ресторанот и покрај фактот дека тоа било еден час пред планираното време. Тој побрзал да пристигне, а кога стигнал таму забележал дека „таа изгледала 10% како нејзините фотографии“.

„Изгледаше 10 до 15 години постаро од нејзините фотографии на нејзиниот профил на „Бамбл“, рече тој. Тој одлучил да продолжи и да ја запознае каква што е“.
Тие седнале и тој ѝ рекол: „Слободно нарачај што сакаш“.

Кога дошол келнерот, Сиднеј нарачала пржени кисели краставички – 53 од нив.

Редовната нарачка на пржени кисели краставички доаѓа само со 6, а келнерот се збунил од чудното барање, велејќи дека мора да провери со менаџерот за да види дали можат да ги стават сите 53 кисели краставички на една чинија.

Сиднеј тогаш, наводно, рекла: „Зошто не можеш да ги ставиш на чинија. Не е толку тешко“.

Сидики не бил задоволен од начинот на кој Сиднеј разговарала со келнерот и почувствувал потреба да зборува во име на келнерот. Сиднеј се извинила, но нејзината мантра за правилна услуга за клиенти не и се допаднала. Келнерот потоа донел 53 пржени кисели краставички на четири чинии и состанокот продолжил.

 

 

Сиднеј подоцна го прашала човекот дали сака деца во иднина. Сидики рекол дека можеби сака деца со „вистинската личност“ пред да ѝ го сврти прашањето. Таа наводно му рекла дека нема деца, и покрај фактот што тој веќе го видел нејзиниот „Инстаграм“ кадешто вели дека е мајка.

Тогаш решил да најде начин да излезе од состанокот. Тој се оправдал за да оди во тоалет и да се собере – но се вратил на празна маса. Таа веќе заминала со киселите краставички додека Сидики бил заглавена со сметката од 140 долари.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *