Откриена вистината зад „крзненото НЛО“ и зошто тоа случајно можело да убие некој

Конечно е откриена вистината зад џиновскиот „крзнен НЛО “ кој падна од небото. Екипажот во колективот „Глампинг“ во Северна Каролина со недели беше збунет откако џиновскиот механички предмет покриен со материјал кој беше опишан како крзно падна на земјата.

 

 

 

Сега НАСА обезбеди дополнителни информации за влакнестиот објект, демаскирајќи го виновникот како „вселенски отпад“ и потврди дека остатоците всушност биле дел од сателитот „SpaceX“ – капсулата „Crew Dragon“ на организацијата која стигна до Меѓународната вселенска станица минатата година.

„За време на неговиот првичен дизајн, багажникот на вселенското летало „Драгон“ беше направеен за повторно распаѓање и се предвидуваше дека целосно ќе изгори. Информациите од обновувањето на отпадот им даваат можност на тимовите да го подобрат моделирањето на отпадот“.

 

 

Вселенската агенција се надоврза на соопштението објавено во петокот, на 21 јуни, кое потврди дека мисиите „повторно влегле над Саудиска Арабија и Северна Каролина, соодветно“.
„НАСА не знае за какви било структурни оштетувања или повреди кои произлегуваат од овие наоди“, се додава во соопштението. Официјалните лица рекоа дека очекуваат остатоците да „изгорат при повторното влегување во атмосферата“.

Според новинската станица, два помали предмети биле пронајдени и од луѓе кои живееле во околните окрузи Френклин и Џексон, на неколку километри од луксузното одморалиште во Северна Каролина. Џастин Клонц бил на смена како лице за одржување на теренот во ресортот „Glamping“ кога првпат го направил збунувачкото откритие. Зборувајќи во тоа време за локалните вести, тој изјавил: „Бев шокиран што е тоа. Тоа не се случува секој ден“.

 

 

Зборувајќи за „Дејли Мејл“, експертскиот астрофизичар д-р Џонатан Мекдауел откри дека „крзнената“ природа на остатоците се всушност јаглеродни влакна.

Податоците покажуваат дека од 2010 година имало речиси 1.000 парчиња вселенски отпад поголеми од еден квадратен метар кои неконтролирано паднале низ атмосферата на Земјата.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Васе напиша:

    Вчера гледав епизода од серијата „NASA’s Unexplained Files“, каде тема беше, видување на НЛО во близина на леталата на НАСА од страна на астронаутите или забележани од камерите. Интересна епизода, препорака.
    Но, тука ја дознав информацијата дека околу планетата Земја, кружат 300 милиони парчиња вселенски отпад!!!
    Со зборови… триста милиона (комада). (тачка).

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *