Ова е 25-годишната Хејли, прекрасната ќерка на Еминем (23 слики)

Хејли Скот Матерс е ќерка на раперот Маршал Матерс попознат како Еминем и неговата поранешна сопруга Ким Скот. Прекрасната бринета, која собра повеќе од два милиони следбеници на Инстаграм, пораснала во Детроит, Мичиген. Нејзините родители се запознале додека биле средно училиште, а кога нејзината мајка избегала од дома со својата сестра близначка, тие се преселиле кај семејството на Еминем. Парот започнал да се забавува, а како резултат на тоа се родила Хејли, на Божиќ во 1995 година.

Маршал и Ким ги поднеле документи за развод во 2001 година, за потоа повторно се венчаат во 2006 година, но овој пат за развод им требало помалку од 1 година.

Хејли пораснала со нејзината братучетка Алена Мари и полусестрата Витни(од една од претходната врска на нејзината мајка), и двете биле подоцна посвоени од нејзиниот татко, Еминем. Нејзината мајка Ким била уапсена и обвинета за поседување кокаин во 2001 година, и се соочила со повеќе проблеми. Тоа е накратко за бурно детство за Хејли, која цело време била вмешана во битка за старателство меѓу нејзините родители пред нејзиниот татко да се прослави во музичката индустрија.

Таа беше тема на многу песни на нејзиниот татко, а тој јавно призна дека таа е неговата најголема инспирација.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.