Овие украински војници добиле задача да преместат минофрлач, по секоја цена и на она што ги очекува таму

Ова е само еден мал дел од непријатностите со кои секојдневно се соочуваат војниците на бојното поле…

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *