Овој интерабилен пар ќе ви го стопли срцето: Лудо заљубени и подготвени да имаат дете, им пркосат на сите пречки што им ги дал животот

Шејн Буркав и Хана Ајлворд, инспиративна двојка позната по нивниот канал на „YouTube“ „Squirmy and Grubs“, активно ги предизвикуваат општествените бариери и ги отфрлаат заблудите околу попреченоста и врските. Нивната волшебна содржина им дава на гледачите автентичен прозорец во нивниот секојдневен живот, прикажувајќи ги нивните хобија, па дури и документирање на нивното искуство кон родителството.

И покрај тоа што се соочуваат со прашања за нивната уникатна врска, нивната непоколеблива наклонетост еден кон друг продолжува да цвета. Возбудливо, тие неодамна ги открија своите намери да го прошират семејството со тоа што ќе пречекаат бебе во наредните денови.

 

1. Тие сакаат да ги нормализираат врските со интерабилност

Во текот на изминатите седум години, Хана и Шејн тргнаа на патување исполнето со радост и задоволство во нивната врска. Нивната длабока наклонетост еден кон друг ги одведе на бројни возбудливи места, кои се движат од истражување на далечни, маѓепсани места до отворено прикажување на нивната љубовна приказна на платформата „YouTube“.

Не очекуваа каков огромен одговор ќе предизвика нивната документирана романса. Нивните искрени прикази на наклонетост и нежни размени длабоко одекнаа кај публиката, брзо зголемувајќи ја популарноста на нивниот канал. Хана и Шејн изразуваат огромна благодарност за можноста да ја споделат својата единствена љубовна приказна, надевајќи се дека ќе ги инспирираат другите да го следат нивниот пат кон среќата.

 

Според Шејн, нивното заедничко патување е длабока лекција за значењето на ефективната комуникација, довербата и меѓусебното почитување. Со непоколеблива посветеност на овие вредности, парот се стреми да го овековечи чувството на среќа и љубов на сите оние кои се ангажираат со нивниот канал на „YouTube.“ Нивната крајна цел е да ги инспирираат и подигнат другите преку нивната приказна за наклонетост и заедништво.

 

2. Тие беа на удар на многу критики

Волшебната љубовна приказна на Шејн и Хана допре до срцата на многу поединци. За жал, покрај нивната растечка популарност, парот се сретна и со суровата реалност на интернет негативноста во форма на сурови коментари.
Патувањето на Шејн започна со дијагноза на спинална мускулна атрофија, што го натера да се потпре на инвалидска количка од 2-годишна возраст. Сепак, тој постојано одбивал да дозволи неговата попреченост да го дефинира и наместо тоа станал страстен поборник за свесност за попреченоста.

Патеките на Хана и Шејн се споиле преку онлајн каналите, а нивната врска брзо процветала во длабока љубов. Нивната заедница беше запечатена во брак во септември 2020 година. Сепак, нивната зголемена слава, исто така, ги изложи на повредливи забелешки и неоправдани критики од оние кои не успеваат да ја сфатат убавината и силата на нивната „меѓусебна“ врска.

 

 

3. Сега тие се подготвени да станат родители

Неодамна, саканото дуо искрено го сподели својот пат до родителството, откривајќи го своето искуство со ин витро оплодување (ИВФ). Со оглед на употребата на инвалидска количка на Шејн, парот очекуваше карактеристични пречки на нивното патување кон основање семејство. По внимателно испитување на нивните можности, тие на крајот избраа да продолжат со ИВФ, по двегодишен период на обид за зачнување преку конвенционални средства на порелаксиран начин.

 

 

Шејн умно употребил метафора за да ги артикулира своите чувства во врска со процесот на ИВФ, споредувајќи го со значаен испит. Изразувајќи ги своите мисли, тој на хумористичен начин го опиша чувството на неподготвеност, знаејќи дека испитот е неминовен и сфаќајќи ја неможноста да се учи доволно опширно во една ноќ за да се постигне целосна доверба.

 

  • Nove напиша:

    Decata da ne ja nasledat bolesta ako IVF znaci da se otkloni taa bolest od porodot

  • dimce напиша:

    I sega nekoj treba da se voodusevi od ovaj par i da sledi sto ke se sluci ponatamu!?!?.Abe ajde……sega pak cekam da ja vidam slednata kombinacija na zaluben par.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.