„Овој тренинг го нарекуваме „Напалениот тинејџер!“ – Комичарката Селест Барбер урнебесно го рекреираше чудното видео за вежбање на сопругата на Алек Болдвин

Хиларија Болдвин беше урнебесно исмејувана откако сподели чудно видео од вежби кои гледачите ги споредија со оние на „напалениот тинејџер“.

39-годишната социјалистка и сопруга на Алек Болдвин стана мета на многу онлајн потсмев откако сподели видео за вежбање на Инстаграм.

Скролајте надолу за видео

Иако Хиларија ги ограничи коментарите на нејзината објава, комичарката Селест Барбер (41) им даде шанса на обожавателите да се изнасмеат, откако таа ги рекреираше потезите во видео споделено на Инстаграм.

Во оригиналниот клип, Хиларија се гледа како изведува „карлични“ вежби.

Таа го напиша видеото: „Имам некои проблеми во долниот дел на грбот уште од раѓањето на бебето, па навистина се трудам да ја подобрам мојата основна сила. Особено по толку многу деца, навистина морам да се фокусирам на моите внатрешни мускули. Вистинската сила не е често видлива и затоа треба да влеземе внатре со нашата свест и чувство. Додека ги правам сите овие работи, се фокусирам на активирање на моето карлично дно и иницирање на секое движење одвнатре, наместо да се потпирам на моите екстремитети за да ме водат низ“.

 

 

И додека таа ги ограничи коментарите на нејзиното видео – навидум за да избегне омраза – корисниците на социјалните мрежи можеа да се префрлат на видеото на Селест за да ги споделат своите мисли.

Едно лице коментираше: „Непријатниот контакт со очите додека вежба е врв!“

„Омг! Само што ми го разубави денот, Селест!“ – рече друг корисник.

„Штотуку се измочав во гаќи!“ коментира едно лице.

Некој друг напиша: „Мислам дека умрев таму за секунда!! Толку смешно“.

Сигурни сме дека видеото на Хиларија е од помош, но сепак мора да признаеме дека ова е навистина смешно.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.