Палавото однесување на нејзините три близначиња ја натера мајката да смисли „радикално” решение: „Не сакам моите деца да се повредуваат меѓусебно”

Во денешно време, воспитувањето деца е исклучително тешка работа. И замислете да треба да се грижите за три мали деца во исто време. Но, една духовита мајка од Обединетото Кралство нашла убав мал родителски трик за како да ги оддалечи нејзините деца од неволја.

 

1. Одгледувањето „тројки“ е тешка работа

 

Самер Шилингфорд е мајка на четири деца. Таа ги има деветгодишната Виолет и двегодишните тројки Отис, Роко и Принс. Не е ни чудо што нивната куќа е постојано полна со хаос.

Еден ден, мајката станала под стрес и ѝ се слошило од трите мали деца кои се удираат, гребат и се влечат за коса. И тогаш жената смислила генијално решение. Сепак, исцрпената мајка не очекувала дека нејзиниот смешен трик ќе предизвика бран реакции.

 

 

 

Неодамна, мајката прикачи клип на својот „Инстаграм“, каде што го демонстрирала сопствено решение како да ги задржи децата смирени. Во клипот, нејзините три момчиња седат облечени во соодветни сини комплети.

На прв поглед, сè изгледа вообичаено и добро. Но, ако погледнете поблиску, гледате дека на две од момчињата им се врзани ракавите. Третото бебе сепак седели со одврзани раце.

Мајката објаснила дека оваа мерка е последното нешто што ќе го проба, но дефинитивно треба. Таа едноставно не можела да издржи и да гледа како нејзините бебиња ќе си ја кинат косата.

 

 

2. Реакцијата на децата била бесценета

 

Во краткото видео, бебињата изгледаат изненадени бидејќи нивните ракави се врзани заедно, а нивните мали раце се движат под ткаенината.

Зафатената мајка, која неодамна се преселила во Индија со сопругот и четирите деца, им вели на своите гледачи дека бебињата не биле во никаква опасност. Таа вели дека тие како родители го прават тоа само за една минута за да им помогнат да ги подучат и да ја научат лекцијата.

 

3. Мајката доби еден куп критики и пофалби

 

Видеото сега има над 4.000.000 прегледи, и додека многу луѓе го пофалија трикот на мајката за родителство, други го нарекоа потегот непотребен и „суров“ .

Едно лице советуваше дека мајката требало да им каже на своите деца да не се допираат едни со други. На некои луѓе им беше ужасно да ги видат децата со врзани раце. Многу луѓе едноставно не можеа да разберат зошто мајката решила да ги ограничи рацете на своите деца на овој начин.

 

 

Иако имаше многу луѓе кои ја критикуваа мајката, многу други корисници веруваа дека мајката знае што прави. Еден корисник инсистираше на тоа дека мајката не ги повредува бебињата, додека друго  лице рече дека не гледа алтернатива за ова лошо однесување на децата.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *