Пар со години се бореле со неплодност, за потоа од „никаде“ да им се случи чудо од кое биле целосно шокирани

Љубовта често го отвора патот за проширување на семејството, но може тоа да биде долготраен процес. Овој пар се бореле со неплодност и замислете ја болката во срцето со секој негативен тест за бременост.

Но, тие се држеа еден за друг, вооружени со љубов и издржливост. И нема да ви се верува што се случило потоа – им се случило прекрасно изненадување.

 

1. Со години се бореле со неплодност

 

 

Греам и Стефани Фрилс го започнале својот брак со големи соништа да имаат семејство. Тие биле исто како и секоја нова возбудена двојка, полни со надеж и несвесни за пречките што им ги подготвува животот. Понекогаш, потребно е да се соочиме со предизвици за вистински да го цениме она што веќе го имаме или на крајот ќе го добиеме. Во нивниот случај, тој предизвик бил пет долги години борба со проблемите со плодноста.

Тие знаеле дека е време да се истражат алтернативните опции надвор од конвенционалните методи на зачнување. По половина деценија обиди да забременат, Греам и Стефани направиче интраутерина инсеминација (IUI), надевајќи се дека тоа ќе им ја донесе среќата што толку очајно ја посакувале. Тие се впуштиле во оваа непозната територија со неизвесност за тоа колку ќе биде успешен овој метод и што им претстои на нивниот пат кон родителство.

Нивното патување низ ИУИ било исполнето со подеми и падови, моменти на надеж и неизвесност, но нивната љубов и решителност останаа непоколебливи. Тие се движеле низ процесот, не знаејќи со сигурност каков ќе биде исходот. Тоа бил ролеркостер од емоции, но нивната издржливост ги однела напред.

 

2. Им посакале добредојде на своите чудесни бебиња

Кога парот конечно дознале дека Стефани е бремена минатиот декември, се чинело дека се остварува нивниот сон да основаат семејство, кое го одржувале повеќе од пет години. Не знаеле што ќе се случи следно.

Само неколку недели откако ја открила нејзината бременост, Стефани и нејзиниот сопруг Греам добиле неочекувана вест – не очекуваат едно, туку пет! Ова откритие целосно ги променило нивните планови за иднината, а новата мајка се сеќава дека го повикала нивниот сопственик, велејќи : „Мислам дека ќе имаме многу деца и мислам дека тој стан повеќе нема да функционира за нас. ”

 

 

На 3 јуни веднаш отишле во болница бидејќи Стефани имала болки во грбот во 27 недела и два дена од бременоста. По нивното пристигнување, ја добиле запрепастувачката вест дека и е потребен итен царски рез за да се осигура здравјето и на мајката и на бебињата. Само еден час по операцијата, на 4 јуни, сите пет бебиња му се вклучија на светот.
Како што напишаа на „Фејсбук“, „Сите бебиња и мајката се фантастично и не можевме да бидеме поблагодарни. Сè уште работиме на тоа колку често планираме да споделуваме на интернет, но сакавме да го споделиме ова“.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *