Патувањето се претворило во кошмар: Мајка и тригодишна ќерка се изгубиле во шума и останале три дена без вода и храна

21-годишната Људмила Хесус да Силва, заедно со нејзината ќерка Киара и 23-годишниот партнер Валтер Мореира Вестерман, сите од Бразил, заминале на патување со автомобил. Дел од патот минувале низ пусти места. Таму, прашина влегла во моторот на автомобилот и тој застанал.

Бидејќи мобилната врска била прекината, Да Силва и Киара излегле од автомобилот и се упатиле во шумата во близина на патот за да фатат сигнал. Бидејќи тие не се вратиле долго време, Вестерман тргнал во потрага. Не наоѓајќи ја својата сакана и нејзиното дете, мажот ги повикал спасувачите.

Акцијата за пребарување продолжила три дена. Како резултат на тоа, на 12 септември мајка и ќерка беа пронајдени. Да Силва рече дека се занесла барајќи сигнал и отишла предалеку. Кога сфатила дека е изгубена, нејзиниот мобилен телефон бил мртов.

Според Бразилката, сето ова време таа и нејзината ќерка не јаделе ништо. За да ја згаснат жедта, морале да собираат влага од камењата, но тоа не било доволно. Таа додаде дека Киара молчела цел пат и цврсто го издржала тестот. По спасувањето, тригодишното девојче се пожалило дека е жедно и побарало вода.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.