Перо ти ли си? (виц)

– Ало, Перо ти ли си?
– Мацо, понекогаш многу ме нервираш! Значи го бираш мојот број, на екранот ти се испишува моето име, го слушаш мојот глас, кој ти е познат многу добро и на крај прашуваш дали сум јас. Кој друг може да биде? Римскиот папа или принцот од Монако?
– Душо, трудна сум!
– Извинете… Имате грешка!

  • Stole напиша:

    Vidi go ti Pero…se prai na Tosho

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *