Плаќате 450 долари за да имате пикник на најволшебната маса на светот: Дали би отишле на романтичен ручек 90 метри над водопад?

На оваа маса, можете да ги јадете вашите колачиња – и исто така и да ги фрлите. Смелите гости можат да уживаат во вкусен оброк додека седат на маса за пикник, висејќи 90 метри во воздухот, над живописен водопад.

 

 

Воодушевувачкиот потфат го освоија Кристијанна Хрт и нејзиниот дечко, раперот кој OP.

28-годишната Хрт изјави за „MailOnline“ дека бара „различни“ активности што треба да ги прави во Бразил и наишла на ова искуство понудено од Рота Адвентура.

 

 

Авантуристичката компанија го нуди „нетрадиционален пикник среде најубавиот водопад што постои“.
Љубовниците кои бараа возбуда најпрво возеа кабриолет, а потоа пешачеа за да стигнат до познатиот водопад Каската да Сепултура, објасни таа. Таму, парот бил врзани со ремени пред да седнат на масата, која била поврзана со зиплајн на работ.

Откако ги спуштија стотина метри над водата, тие ја отпакуваа корпата за пикник полна со сирење, крекери, сендвичи и овошје.

15-минутното искуство го чинеше парот околу 450 долари.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *