Победничката на „Американски Идол“, пејачката Кери Андервуд се пресели од раскошен замок на фарма, за да живее со своето семејство, да одгледува коњи и сопствена храна

Станувајќи богат и славен го олеснува заборавањето на скромноста. Почнувате да го живеете високиот живот, бркајќи ги најновите елитни трендови. Но, Кери Андервуд, познатата кантри пејачка која освои осум „Греми“, успеа да го избегне тоа. Таа избра да ја насочи својата сила на своето семејство и да живее со нив на пријатна фарма, наместо во огромни, раскошни дворци.

Кери е родена во прилично скромно семејство на фарма во Оклахома. Како што самата Кери го опишала своето детство и воспитување, тоа било слободно детство – многу време надвор и играње со животни. Девојчето секогаш сакало да пее и учествувала на разни натпревари, но без многу успех. Сè додека еден ден не одлучила да учествува на „Американскиот идол“. Ова и донело победа, обожаватели и деби албум во 2006 година.

 

Популарноста на Кери порасна и две години подоцна, таа го запознала Мајк Фишер, професионален играч на хокеј на мраз. Нивната врска се развила доста брзо; тој ја запросил во 2009 година, а парот се венча 6 месеци подоцна. На нивната венчавка присуствуваа блиски пријатели и семејството. Наскоро љубовниците почнале да размислуваат за раѓање деца.

 

 

Среќната двојка живеела во голема, луксузна куќа со многу спални соби, приватно тениско игралиште и гаража за неколку автомобили. Но, тие не планирале да останат таму засекогаш. Кери и Мајк купиле земја на друго место и почнале да го сонуваат својот совршен дом.

Во 2015 година, Кери го роди својот прв син Исаија. Пејачката била многу среќна, а наскоро парот почнал да планира и второ дете. Но, тогаш започнала нивната лоша среќа.

Во 2017 година, додека била дома, Кери имала пад и тешко го повреди лицето. Нејзиниот сопруг во тоа време бил отсутен на работа, но веднаш побрзал да ја поддржи сопругата штом ја слушнал веста. Во текот на следните две години, парот претрпе три спонтани абортуси. Кери издржа низ тешкотиите, одржувајќи ги своите појавувања на концерти и фотосесии, но сепак беше загрижена. Кога повторно забременила, мислела дека може да има повеќе проблеми. Цела ноќ ја поминала со синот, гушкајќи го и липајќи. Следното утро отишла на лекар. Како што се испоставило, сè било добро. Наскоро се родил нејзиниот син Јаков.

 

По раѓањето на нивното второ дете, Кери и нејзиниот сопруг решиле да ја продадат својата раскошна куќа и да се преселат на фарма. Тие изградиле нова куќа специјално за да ја направат што е можно поудобна за семејството. Според пејачката, таа морала да има „камин на дрва, лулашка на тремот и столчиња на лулка“. Големината на имотот му овозможува на семејството да чува коњи и други домашни миленици.

 

Пејачката се занимава со градинарство и одгледува храна за своето семејство. Копањето наоколу во почвата е како форма на терапија за неа. Таа вели дека тоа е совршена прилика да ужива во тишината, да си ги расчисти мислите и да биде сама со природата. Кери дури и го споделува својот напредок со своите обожаватели, кои на шега велат дека таа би можела да ја смени кариерата ако сака, но бара од неа да не го прави тоа бидејќи нејзината музика е едноставно премногу добра. Нивниот живот стана сличен на идиличен фармерски рај.

 

Надвор од нејзиниот гламурозен живот на концерти и интервјуа, Кери е исто како нормална вработена мајка. Таа ги готви оброците на своите деца, ги поддржува момчињата на нивните спортски натпревари, а семејството често патува и се труди да поминуваат што повеќе време заедно. Момчињата, исто така, често се придружуваат на турнеите на нивната мајка.

 

 

Семејството на Кери изгледа совршено, а таа сигурно ја заслужи оваа бајка со тоа што остана верна на себе – целосно посветена на нејзиниот сопруг и децата, нејзината музика и нејзините вредности. А сѐ што ни останува да направиме за нас, фановите, е да се радуваме на неа и да уживаме во новото дело на кантри пејачката.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *