Погодете колку пари собра градот Рим после чистењето на Фонтана Ди Треви во која туристите фрлаат парички за среќа

Од време на време фонтаната мора да се чисти затоа што се полни. Со оваа акција беа собрани неверојатни 1,5 милиони евра.

  • kire напиша:

    Se sobirat tolku,mozebi i poveke…ama ne odednash…godishno…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *