Полицаец во Чаир (виц)

Полицаец во Чаир запира возач:
– Поминавте на црвено, дајте ми ги документите ве молам!
Возачот му подава членска книшка од ДУИ.
– Јасно, разбрав – ќе го казниме семафорот!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *