Полицијата во Невада веќе нема трпение за климатските активисти

На човеков му дошло преку глава очигледно, а тие можеби конечно ќе сфатат дека не може кај ќе им текне да седнат и да не мрдаат.

 • Mila напиша:

  Климатски активисти да дремат на патот, која глупост. Ако се толку загрижени, треба да садат дрва, барем со тоа нешто позитивно ќе направат.

 • Dimche напиша:

  Pa min.60% od pacientite vo Bardovci i D.Hisar ne bi go pravele ova,a za ovie treba da se izmisli nova psiho-zdrastvena ustanova ili da dojdat kaj nas i vaka da protestirat,mozebi nekoja partija poveke ke gi plati.

 • Kire напиша:

  edna sekira i sechene na racete…drug pat nema da gi ima

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *