Полјак си го претворил станот во мини-хотел од 25 соби и ги дава за изнајмување. Што мислите, колку заработува месечно?

Поради приливот на гости од блиските земји, пазарот на станови за изнајмување во Полска се зголеми, а паметните луѓе сфатија како да „соберат пари“.

Социјалните мрежи се изненадени од снаодливоста на еден Полјак од Вроцлав, кој својот стан го претворил во мини-хотел. За да го направи тоа, изградил прегради и добил 25 соби со површина од околу три квадратни метри секоја. Кабините одговараат само за кревет и неколку полици на ѕидот. Не секоја преграда има и прозорец.

За живеење во такви услови, Полјакот на кираџијата му наплаќа 330 евра. Како резултат на тоа, месечниот профит на претприемачот е доста значителен.

 

 

 

 

  • Hriz напиша:

    И на WC има распоред за користење. Ако те фати зорд нема везе ќе си почекаш или ке се смениш со на тој што му е термин

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *