Полска буквално се бори со напливот од мигранти од Украина и Русија

Полска е една од првите земји која се наоѓа на патот на мигрантите од војната, кои во сѐ поголем број бараат прибежиште во земјата.

 

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • kire напиша:

    greska vi e naslovot, ova se arapi ne se rusi i ukrainci.
    Ova e vistinskata slika vo evropa nasekade ima nemiri so niv, site sto sakate da se selite vo stranstvo ke treba da se naviknete za “sozivot” so ova pleme. ziveam vo eu i situacijata ovde e sekojdnevno grabezi ubistva bombi…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *