Португалскиот судија кој беше критикуван за тоа што го казни Хари Кејн ја изгуби мајка си на многу бизарен начин – паднала во бездна од 20 метри правејќи селфи

Португалскиот судија кој беше критикуван за тоа што го казни Хари Кејн за време на квалификациите на Англија за Евро 2024 против Малта, тагува поради тоа што неговата мајка паднала во бездна додека правела селфи на одмор.

Фатима Годинјо, 62, загина откако го изгубила балансот додека правела фотографии на островот Сао Мигел на Азорските Острови.

Трагедијата се случила во неделата на 7 јули во природниот парк наречен Рибеира дос Калдеироес.

 

 

Португалската асоцијација на фудбалски судии (APAF) изјави по слушањето за смртта на мајката на Луис Годинјо, кој стана претседател на Генералното собрание во април: „APAF испраќа огромна прегратка до претседателот на Генералното собрание, Луис Годинјо, и неговото семејство за непоправливата загуба што ја претрпеа со смртта на неговата мајка. Нашите најискрени сочувства до Луис и неговото семејство.“

 

Локалните извештаи велат дека жртвата паднала од 20 метри во близина на водопадот. Таа била веќе мртва кога пристигнале пожарникарите. Не било јасно дали била сама или со пријатели или семејство во моментот.

Играчите и навивачите беа збунети кога Годинјо го казни Кејн за симулација за време на победата на Англија од 2-0 против Малта минатиот ноември откако голманот Хенри Бонело го фаулираше во казнениот простор.

Напаѓачот на Баерн Минхен рече по натпреварот дека бил „изненаден“ што одлуката не била поништена, но додаде: „Понекогаш ВАР не сака премногу да се меша, но тоа е тоа. Тоа е фудбалот и дел е од играта.“

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *