Посвоениот син на Анџелина Џоли и Бред Пит го нарече својот татко „ш*пак од светска класа“ кој ги тера неговите четири најмали деца да „треперат од страв“

Додека многумина од нас се многу свесни за Бред Пит и неговото злоставување против Анџелина Џоли и нивните деца, ПР тимот на Бред Пит можеше доста добро да работи на криење на неговата злоупотреба.

Па деновиве повторно се најде на насловна страница објавата на 19-годишниот Пакс за Денот на таткото.

„Среќен Ден на таткото на овој шупак од светска класа!! Одново и одново докажувате дека сте ужасна и одвратна личност. Немате обѕир или емпатија кон вашите четири најмали деца кои треперат од страв кога се во ваше присуство. Никогаш нема да ја разбереш штетата што си ја направил на моето семејство затоа што не си способен да го сториш тоа. Ги направивте животите на најблиските до мене постојан пекол. Можеби ќе си кажете себеси и на светот што сакате, но вистината некогаш ќе излезе на виделина. Значи, среќен ден на татковците, ебано ужасно човечко суштество!!!“

Кога Пит (59) и Џоли (48) се разделија во 2016 година само две години откако се венчаа на приватна церемонија во Франција , децата останаа со својата мајка поради извештаите за расправија во приватен авион меѓу најстариот син Медокс и неговиот татко.

 

 

Сега е јасно дека врската меѓу Пакс и Пит е исто така проблематична со тоа што 19-годишникот го обвинува татко му дека му го направил животот „пекол“.

Четирите најмали деца се мисли на, Захара, која сега има 18 години, и трите биолошки деца на парот, Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и Вивиен.

 

Џоли и Пит се запознаа на снимањето на г-дин и г-ѓа Смит во 2005 година додека тој сè уште беше во брак со Џенифер Анистон. Тие тогаш инсистираа дека нема неверство, но откако се појави слика од нив на плажа во Кенија со Медокс, Анистон поднесе барање за развод.

Но, нивната бајковита романса се распадна во 2016 година и оттогаш парот познат како „Бранџелина“ е вовлечен во жестоки битки.

Нивниот развод беше финализиран во 2019 година, и иако Џоли првично имаше целосно старателство над децата, беше склучен договор во 2021 година што му дозволи на Пит да ги има 50 проценти од времето.

 

Но, кратко потоа, Џон Оудеркирк, судијата задолжен за случајот, беше откриен дека има блиски деловни односи со адвокатите на Пит. Како резултат на тоа, тој беше дисквалификуван од случајот и притворот и беше вратен на Џоли, а на Пит му беа дозволени само „притворски посети“.

Пит исто така беше под истрага од ФБИ и Одделот за деца и семејни услуги во Лос Анџелес поради наводите за злоупотреба на деца по наводната расправија со Медокс во приватен авион пет дена пред Џоли да поднесе барање за развод.

 

Се вели дека Медокс застанал во одбрана на Џоли за време на тепачката меѓу неговите родители.

Извор подоцна изјави за People дека Пит во тоа време бил пијан, додавајќи: „Имаше расправија меѓу него и Анџелина. Имаше расправија родител-дете која не беше решена на вистински начин и ескалираше повеќе отколку што требаше“.

Џоли им кажа на властите дека Пит се однесувал „како чудовиште“ во авионот.

 

Пит потоа беше ослободен од сите обвиненија и оттогаш се откажа од алкохолот и пушењето канабис и беше фотографиран како присуствува на состаноци на анонимни алкохоличари во септември 2016 година.

 

Иако ниту Пит ниту Џоли никогаш јавно не проговориле за инцидентот, Џоли изјави за Vogue во 2021 година дека го отфрлила Пит за „благосостојба“ на нејзиното семејство.

Таа додаде: „Тоа беше вистинската одлука. Продолжувам да се фокусирам на нивното исцелување. Некои го искористија мојот молк, а децата гледаат лаги за себе во медиумите, но ги потсетувам дека ја знаат сопствената вистина. Всушност, тие се шест многу храбри, многу силни млади луѓе“.

Двојката сè уште е вклучена во спорна битка од 350 милиони долари за Шато Миравал, лозјето што го купиле во Франција.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *