„Потрошив 300.000 долари на пластична хирургија сега имам проблем да ја обновам мојата возачка дозвола. Незамисливо им беше дека тоа сум јас“

Бразилката Денис Роша – која ја напуштила кариерата во судницата за да се занимава со „манекенство“ – вели дека вработените во транзитниот оддел во Сао Паоло биле убедени дека таа е друга личност кога го споредиле нејзиното сегашно лице со нејзината претходна фотографија од возачката од 2018 година.

 

„Тие не веруваа дека тоа сум јас. Ја разбирам нивната работа и знам дека навистина треба да ја проверат, но тоа беше навистина смешна ситуација и не ја очекував“, изјави 39-годишната жена.

 

Во последниве години, Роша направи револуција во својот изглед благодарение на различните хируршки и нехируршки процедури. Покрај ботоксот, филерот и третманите за пилинг на кожата со фенол, таа има направено и ринопластика и три операции на градите. Роча изгледа драстично поинаку од нејзината стара фотографија со лиценца, со нејзините усни сега значително поголеми. Таа исто така има нова форма на образите, нов нос и попрефинета линија на вилицата.

 

Работниците на одделот за транзит биле толку вчудоневидени од трансформираниот изглед на Роча. Но таа ја извадила картичката од Бразилската адвокатска комора, која го потврдила нејзиниот идентитет.

„Никогаш не замислував дека моите процедури ќе ме натераат да поминам низ ова“, откри Роча. „Знам дека се сменив, но тие прашуваа дали сум јас, беше незамисливо за мене“.

И покрај ваквите мали непријатности, Роша вели дека го сака својот нов изглед.

„Многу сум среќна со резултатите и целосно сум убедена дека ова може да предизвика чудност кај луѓето, но испадна како што сакав“, воодушевена е таа.

Роша, исто така, не жали што ја оставила зад себе својата адвокатска кариера, бидејќи сега може да се пофали со 4,8 милиони следбеници на Инстаграм, каде што обожавателите се палат поради пластичниот фантастичен изглед на убавицата.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *