Пожарникари биле повикани да изгасат пожар кој „беснеел“ во куќа во САД, но им олеснило кога сфатиле за што станува збор

Нема поголема пофалба за ентузијаст за декорирање од тоа дека совршено украсил за Ноќта на вештерките.

 

 

 

Противпожарната служба на Гленс Фолс беше повикана во куќа во град во САД во саботата, а пожарникарите беа шокирани кога не видоа пожар – туку предвремено, но „неверојатно“ украсување за Ноќта на вештерките.

Видеото кое сопственикот на куќата го доставил до пожарникарите ја покажува екстравагантната уметност на украсување, поради која куќата изгледа како потенцијално место на злосторство. Декорот прави да изгледа како куќата навистина да гори, со лажни пламени кои се палат и навидум ја зафаќаат внатрешноста низ прозорците.

„На наше изненадување, ова беше неверојатна декорација за Ноќта на вештерките“, изјавија од противпожарната служба. „Овој приказ ќе биде отворен во петок и сабота навечер за забава на јавноста до крајот на октомври“.

Тие додадоа дека спектаклот бил резултат на „две LED светла, вентилатор за кутија, сребрен чаршаф“ и машина за магла.
Мнозинството коментатори на „Фејсбук“, вклучително и противпожарната служба, им аплаудираа на сопствениците на куќите за нивната креативност.

 

 

„Нашите соседи се толку креативни! Навистина Џон и Мет, ова е толку реално!“, напишаа соседите на „Фејсбук“ страница на противпожарната служба.

Сепак, едно лице рече дека „можеби е добра идеја да го известите противпожарниот оддел дека го правите ова за да знаат кога ќе добијат повик за тоа“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *