Познатиот Јутјубер „MrBeast“ плаче откако беше жив закопан 7 дена: „Тоа беше ментална агонија“

Што прават познатите личности кога им е досадно? Одат под земја.

Јутјуберот MrBeast беше закопан жив една недела во неговиот најнов трик, што се гледа на видео со преку 57 милиони прегледи.

 

 

„Ве молам, не го пробувајте ова дома“, ги предупреди своите 212 милиони претплатници, MrBeast, познат како Џими Доналдсон (25) во натписот на хит видеото.

Младиот стана најпопуларниот и најбогатиот Јутјубер во светот – наводно заработува од 3 до 5 милиони долари месечно од приходи од реклами – поради неговите чудни и се поскапи видеа со предизвици. Тие вклучуваат сè, од броење до 100.000 до натпреварувачите да се движат низ „ласерски лавиринт“ во стилот на „Resident Evil“.

 

 

Во неговиот последен трик тој одлучи да биде закопан под земја седум дена а ла ликот на Ума Турман во „Убиј го Бил“.

За да се впушти во овој подземен престој, Доналдсон облечен во костум прво беше спуштен на земја во најсовремен проѕирен ковчег опремен со храна и вода како некој футуристички вампир. Тие, исто така, го опремиле ковчегот со камери за да го снимаат видеото и да се погрижат ништо да не тргне наопаку.

Конечно, Доналдсон ги натера своите пријатели да користат багер за да истурат 20.000 килограми земја на ковчегот, ефикасно запечатувајќи го Јутјуберот под површината на земјата.

 

 

 

„Мојот живот му го доверувам на овој ковчег во следните седум дена“, изјави Доналдсон додека беше во неговата комора за хибернација.
И покрај заштитните мерки, седумдневната дремка се покажа како психолошки тест за човекот.

Но, сепак постоеја ризици како загриженоста дека нема да може да стане поради згрутчување на крвта во нозете од толку долго лежење во затворен простор. За среќа, тој страв никогаш не се оствари и Доналдсон го заврши своето привремено погребување неповреден.

 

 

Притоа, тој го урна претходниот рекорд што го постави во 2021 година, откако беше жив закопан 50 часа. Исто така Доналдсон е познат и по многуте, а понекогаш и контроверзни, филантропски дела.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *