П*рно актерката која потроши 100.000 долари за да ги има најголемите гради на светот признава дека живее во агонија поради нивната тежина: „Тоа е како нож што ми го сече грбот, но одбивам да ги намалам“

Лорена Фабијана Колота, позната и како Сабрина Саброк, редовно се наоѓа на насловните страници поради нејзината облина фигура и опседнатоста со пластични операции.

52-годишната девојка од Мексико Сити имала 15 операции само на градите од 25-годишна возраст кога ги зголемила градите, откако се изморила од нејзините „рамни гради“. Се проценува дека секоја дојка тежи 15 килограми и чинат повеќе од 100.000 долари.

Но, сега хирурзите на порно актерката со аргентинско потекло ја советуваа да ги извади своите сакани импланти поради силната болка во грбот поради нивната голема големина.

 

„Тоа имаше влијание врз целиот мој живот бидејќи не можам да ја игнорирам болката. Се чувствувам како нож полека да ми го засекува грбот, но одбивам да ги намалам градите бидејќи не можам да се видам себеси без огромните импланти. Се чувствувам лошо од помислата да ги отстранам и навистина не сакам да го направам тоа. Правам едноставни вежби. Но, сè уште имам толку многу болки. Тоа влијае на мојот ум затоа што верувам дека целата моја кариера има корист поради моите импланти и затоа навистина ги ценам. Како последна опција ќе ги намалам ако треба“, призна таа.

 

Во обид да го задржи својот ум од искушението што го менува животот, поранешната учителка и модел на Плејбој се фокусира на тоа да остане млада. Таа тврди дека благодарение на нејзините врвни совети луѓето претпоставуваат дека е 20 години помлада.

Сабрина додаде: „Не пијте алкохол, ова е многу важно бидејќи ја суши вашата кожа, што никој не го сака. Погрижете се да пиете многу вода за кожата да остане целосно хидрирана. Здравото јадење е исто така многу важно за да се осигурате дека се консумираат сите витамини потребни за вашата кожа“.

 

Патувањето на Сабрина за пластична хирургија не помина без проблеми.

Таа претходно ги тужеше своите пластични хирурзи бидејќи нејзините протетски импланти почнаа да се распаѓаат во 2016 година.

Во тоа време таа мораше да престане да оди со високи потпетици и да вежба поради стравот од гангрена, што е „локална смрт на меките ткива поради губење на снабдувањето со крв“. Нејзините операции ја чинеа речиси 1 милион долари.

И прашањето што останува е, каков ум треба да имате за да вреди ова за толку пари и толку здравствени проблеми?

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *