Професорка од средно училиште си дала отказ, откако била откриена дека се занимава со порнографија: „Веќе кога децата дознаа, подобро е да се фокусирам на „она другото“

Професорка во средно училиште, на која минатата недела и беше откриен профилот на „OnlyFans“, наводно дала отказ за да се фокусира на својата кариера со порнографија.

 

 

 

28-годишната учителка по англиски од Мисури, Брајана Копајџ го откри ова во интервјуто во четвртокот – осум дена откако беше суспендирана од нејзиното работно место од 42.000 долари годишно, откако некој наишол на нејзината страница и се пожалил.

Откако администраторите го најдоа нејзиниот двоен живот, веднаш и беше укинат пристапот до нејзините училишни сметки во Сент Клер Хај.

 

 

Учителката, која собра огромен број на следбеници на нејзиниот профил – објасни дека дала отказ за да избегне дополнителни негодувања, додека повеќе се концентрирала на нејзините попрофитабилни еротски подвизи.
„Не сакам да се борам со училишната област. Подготвен сум за мир“, изјави Копајџ, кој наводно заработува дополнителни 8.000 до 10.000 долари месечно во онлајн индустријата.

Таа додаде: „Знаев дека ништо нема да биде исто ако се вратам назад. Тоа беше најдобрата опција“.

 

 

 

Наставничка која имала задача да ги надгледува бруцошите и студентите од втора година на возраст меѓу 14 и 16 години, била интервјуирана од двајца администратори откако се дознало за  нејзините воннаставни активности. Таа сугерира дека не била откриена од нејзините ученици, туку од некој повозрасен.

„Никогаш не мислам дека учениците или децата требаше да бидат изложени на ова“, рече таа за медиумот. „Навистина верувам дека ако некој возрасен не го најдеше ова, децата никогаш немаше да дознаат“.

Сепак, без разлика на методот, таа беше откриена – и набрзо се најде како тема на безброј написи во вести кои продолжија да ја именуваат и срамат и неа и претседавачкиот училишен округ.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *