Пророкот кој го предвиде KОВИД-19 сега ги споделува своите размислувања за ЕП 2024 и за тоа кој ќе го освои. Па, да фаќаме патот во кладилница?

Николас Ајуула, терапевт и астролог од јужен Лондон, вели дека имал пророчки визии уште од тинејџерските години.

Николас верува дека претходно ги предвидел големите настани, како што се појавата на коронавирус, пожарот во Нотр Дам и подемот на движењето „Black lives matter“.

 

И покрај неговиот успех, Николас вели дека претпочита да го живее својот живот без премногу очекувања. Своите сознанија ги добива преку соништа или визии и неодамна се фокусираше на претстојниот полуфинален натпревар на Евро 2024 меѓу Англија и Холандија.

Тој предвидува дека фудбалерот на Арсенал Букајо Сака ќе се претстави многу добро и ќе стане попознат. Николас исто така мисли дека Шпанија ќе ја победи Франција, Англија ќе ја победи Холандија, а Шпанија ќе го освои Европското првенство. Тој напоменува дека првото полувреме од натпреварот со Англија ќе биде тензично, но ќе биде повозбудливо во вториот дел. Тој предлага да се внимава на додавање од далечина што може да ја промени играта и ги споменува Кајл Вокер или Џуд Белингем како потенцијални голгетери.

На прашањето дали ќе се обложи на неговите предвидувања, Николас рече дека сѐ уште не се обложил, но можеби ќе се обложи на победа на Шпанија.

 

Николас ги открил своите психички способности како тинејџер. Тој паднал во транс на 17-годишна возраст, што предизвикало сеќавања од минатото и го направило посвесен за неговите внатрешни сетила. Оттогаш, тој има чувства, визии и соништа кои навестуваат идни настани и верува дека оваа способност станала посилна со текот на времето.

 

Тој мисли дека секој има психички способности, но често не може да им пристапи бидејќи нивниот ум е премногу зафатен со секојдневни работи. Николас верува дека психичките информации доаѓаат во моменти на мир и тишина, и колку е помирен умот, толку повеќе сте во склад со него.

Тој, исто така, предвидува затемнување на аеродромот во Обединетото Кралство до крајот на 2024 година, свинска болест која ги погодува свинските производи и протести поради недостиг на вода.

  • Ljube напиша:

    Zdravo Motika
    Da vi pratam edna fotografija od mene i da kazite deka jas Ljube predvidvam deka eden den gluposta ke stani nacionalen sport i sekoja nacija ke se natprevaruva oficijalno i na olimpijada. Ke ima poveke kategorii. Toa ni se slucuva Sega vo momentot Ama oficijano uste ne e zapocnato.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *