Рафаел Надал и неговата сопруга Мери се прв пат видени во јавност со малото синче, откако станаа родители

Рафаел Надал и неговата сопруга Мери „Ксиска“ Перело беа видени со нивното новороденче за прв пат откако беше откриено дека двојката го добила своето прво заедничко дете.

 

 

Шпанската тениска ѕвезда (36) и неговата сопруга (34) наизменично го носеа своето малечко – чие име засега е непознато – додека одеа на тениските терени во Палма де Мајорка во вторникот.

Сопругата на Рафа на почетокот на октомври роди машко бебе во приватна клиника во главниот град на Мајорка, Палма, објави тогаш шпанскиот медиум.

 

Ксиска, која ја потврди својата бременост во јуни на почетокот на оваа година, ги носеше нејзините темни кадрави прамени во репче и ги заштити очите од сончевите зраци со пар големи очила за сонце.

Додека Рафаел ги средуваше останатите свои обврски, Ксиска беше видена како се среќава со друга дама – чиј идентитет не е познат.
Нивното појавување во јавноста доаѓа неколку недели откако беше објавено дека Ксиска се породила.

Во септември шпанскиот таблоид „Hola!“ објави дека двојката која е заедно 17 години очекува син. Рафа потоа ја потврди веста дека неговата сопруга е бремена на прес-конференција во Мајорка подоцна истата недела.

 

Рафаел им рече на новинарите: „Ако се биде добро, ќе станам татко“.

„Не сум навикнат да зборувам за мојот приватен живот. Не очекувам дека мојот живот ќе се промени многу со тоа“.

 

По веста, фановите шпекулираа дека парот би можел да го нарече својот син Себастија, Себастијан на англиски, бидејќи тоа е името на таткото и прадедото на Рафаел.

Рафа и Ксиска беа во врска 14 години пред да се венчаат во октомври 2019 година во тврдина во британска сопственост во Мајорка.

Здравјето на сопругата беше во фокусот на шпанскиот печат во текот на летото, што се засили по повлекувањето на Надал од „Лејвер купот“ поради „лични причини“ откако тој му помогна на светот на тенисот да се прости од ѕвездата Роџер Федерер, кој замина во пензија.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.